ZARABIANIE W INTERNECIE

ZARABIANIE W INTERNECIE – MAJ 2018

O zarabianiu w sieci od lat krążą legendy. Jedni internauci kategorycznie odrzucają taką możliwość osiągania profitów, twierdząc że to wszystko tylko ściema. Drudzy z kolei widzą tutaj potencjał i czytali/słyszeli o tym, że są ludzie dla których jest to podstawowe źródło dochodu. Zarobki najlepszych niejednokrotnie przekraczają równowartość kilku średnich krajowych.

Jeśli już mowa o pieniądzach, to największą grupę „zarabiaczy” w internecie stanowią ludzie, dla których jest to tylko dodatek do regularnej pracy i pensji. Sama wysokość wypłacanych z neta kwot jest oczywiście różna i zależy od wielu czynników. Przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym metodom, dzięki którym można zarabiać na swoim komputerze.

#1 ZARABIANIE W INTERNECIE – BLOGOWANIE

 • Obecnie prowadzenie własnego bloga jest bardzo popularne, zarówno wśród celebrytów jak i „zwykłych” użytkowników internetu. Nic dziwnego, oprócz pisania o swoich pasjach, zainteresowaniach, czy innych rzeczach którymi chcemy podzielić się z czytelnikami – na blogu można również zarobić. Oczywiście to, ile uda nam się spieniężyć, zależy od kilku spraw. Po pierwsze, od jakości bloga (ciekawy, unikalny kontent), liczby odwiedzających oraz tematyki.
 • W jaki sposób czerpać z tego profity? Najlepiej skorzystać z programu Google Adsense. Wujaszek G, sam dobiera odpowiednią tematykę reklam do naszej strony i w zasadzie jedyną naszą czynnością, jest tylko wybranie rodzaju banera/tekstu i wstawienie odpowiedniego kodu na naszego bloga.
 • W sieci istnieje sporo platform, które oferują bezpłatne założenie bloga, choćby Blogger.com, WIX czy Blog.pl.

#2 ZARABIANIE W INTERNECIE – OGLĄDANIE REKLAM

 • Jeden z najłatwiejszych sposobów na zarabianie. Nie wymaga w zasadzie niczego oprócz bezpłatnej rejestracji w danym serwisie PTC (paid-to-click). Tutaj hegemonami są programy zagraniczne, w większości anglojęzyczne. Plusem jest na pewno to, że kasę kosi się w dolarach a nie w złotówkach. Problemem jest z kolei fakt, że tylko kilka „buxów” jest wartych rozważenia.
 • Programy płacące od wielu lat, z tysiącami/milionami użytkowników, można znaleźć na tej stronie. Natomiast więcej szczegółów o rejestracji, wypłatach i warunkach uczestnictwa w poszczególnych projektach, można znaleźć na stronie głównej.

#3 ZARABIANIE W INTERNECIE – ANKIETY ONLINE

 • Bardzo podobny sposób zarobkowania do poprzedniego. Tutaj również korzystamy z darmowej rejestracji. Różnica jest jednak taka, że w tej branży prym wiodą polskojęzyczne projekty. Za każdą wypełnioną ankietę – w zależności od serwisu – można otrzymać od kilkudziesięciu groszy do nawet kilku złotych.
 • Wypłaty otrzymujemy na konto bankowe lub PayPal. Niektóre serwisy umożliwiają także wybór nagrody rzeczowej lub przekazanie darowizny na cele charytatywne.
 • Najlepsze programy z tej kategorii, znajdziesz na stronie z listą płatnych ankiet. Czołówka tego typu serwisów to MYIYO, IMAS ONLINE czy OPINIE PL.

#4 ZARABIANIE W INTERNECIE – CZYTANIE PŁATNYCH E-MAILI

 • Tutaj również mamy do czynienia z sytuacją, gdzie czołowymi programami, są projekty z Polski. A właściwie jeden – grupy ADNOX. Należy do niej aż 5 największych serwisów GPTR (get-paid-to-read) w Polsce.
 • Sama firma działa w necie od 2007 roku i wypłaca wynagrodzenie swoim użytkownikom po dziś dzień. Co ciekawe, do jej serwisów można dołączyć bezpłatnie już od 13 roku życia. Jednym z najstarszych, jest Centrum Reklamy – mający już ponad 123 tysiące członków.

#5 ZARABIANIE NA YOUTUBE

 • O tej metodzie zarabiania, krąży chyba najwięcej legend. Jednak wbrew pozorom, jest to bardzo ciężki kawałek chleba. Konkurencja jest tutaj ogromna i bardzo ciężko znaleźć jakąś oryginalną niszę, którą ewentualnie można by wypełnić. A trzeba od razu powiedzieć, że aby zarabiać na uploadzie video, trzeba mieć naprawdę sporo fanów i wyświetleń. Do tego potrzebny jest interesujący kontent i dobra promocja swojego kanału.
 • Z kwestii technicznych, profil na Youtube zakładamy przy użyciu swojego konta G-mail. Następnie tworzymy konto Google Adsense (dzięki któremu będą się wyświetlać reklamy) oraz włączamy monetyzację filmiku. Starajmy się tworzyć autorskie video, które nie będzie plagiatem innych. Nie warto również kopiować cudzych wrzutek, ponieważ po naruszeniu praw autorskich, YT może nam zawiesić kanał.

#6 ZARABIANIE W INTERNECIE – PROGRAMY PARTNERSKIE (AFILIACYJNE)

 • Coraz popularniejsza metoda na spieniężanie pracy online. Nic dziwnego, właściwie każda poważna firma jest obecna w internecie i właśnie poprzez ten kanał dystrybucji, również chce docierać do klienta. Na czym polega więc nasza część? Na znajdowaniu takiej firmie potencjalnych nabywców jej produktów.
 • W pierwszej kolejności, zapisujemy się do wybranego programu partnerskiego, gdzie następnie wybieramy jakiś produkt/y. Teraz zajmujemy się jego promocją. W jaki sposób? Poprzez media społecznościowe, własnego bloga/stronę www, czy fora tematyczne.
 • Wysokość wynagrodzenia zależy od rodzaju promowanego produktu. Stawki sięgają tutaj nawet kilkuset złotych od leada. Najbardziej dochodową branżą jest sektor finansowy. Można również próbować sił na arenie międzynarodowej (np. Amazon), ale tam konkurencja jest wręcz miażdżąca. Uczestnictwo w sieciach afiliacyjnych jest oczywiście bezpłatne. 

#7 ZARABIANIE NA BANKACH

 • Dobrym sposobem na dodatkowe pieniądze, są również… banki. Choć wiele osób może to zaskakiwać, tak właśnie jest. Te instytucje oprócz zwyczajowego sięgania do kieszenie klienta, czasem dają też zarobić. Kluczową sprawą jest tutaj trafienie na odpowiednie okazje.
 • To na co trzeba polować, to bonusy i promocje bankowe. Szukamy przede wszystkim dobrze oprocentowanych lokat (1-3 miesiące) lub premii za otwarcie konta osobistego. Bonusami dla klienta są najczęściej pieniądze, vouchery lub bony. Jeżeli dany produkt finansowy nie przypadnie nam do gustu, zawsze można z niego zrezygnować – oczywiście po odebraniu nagrody :-). Banków na rynku mamy sporo, więc pole do działania również jest duże.

#8 ZARABIANIE NA GRACH

 • Łączenie przyjemnego z pożytecznym. Graj i zarabiaj! Niemożliwe? A jednak. W sieci istnieje sprawdzony serwis, oferujący wynagrodzenie za aktywność na ich stronie. Zdobywamy w nim wirtualną walutę, które można wymienić na karty podarunkowe, doładowania (np. PaySafeCard), sprzęt elektroniczny, waluty wewnętrzne w grach czy cyfrowe klucze do gier. Jak zdobywamy wirtualną walutę? Wykonując zadania w grach, pobierając aplikacje, polubienia i udostępnienia na portalach społecznościowych, podnoszenie poziomu postaci, pisanie artykułów i nagrywanie video, zadania sponsorów, zakupy u partnerów.
 • Możliwości zbierania punktów w programie jest naprawdę wiele. Serwis jest oczywiście w języku polskim. Rejestracja i uczestnictwo jest całkowicie darmowe. 

Zarabianie w Internecie 2018 r.

Ocena internautów
[Ogółem: 64 Średnio: 4.1]